Z przyjemnością informujemy, że Rafał Targosz, będący w składzie Narodowej Reprezentacji Polski Seniorów, zdobył wraz z drużyną brązowy medal na Olimpiadzie Kulinarnej w Erfurcie (IKA Olympiade der Köche).

Wszystkie wpisy dotyczące Olimpiady znajdują się -> tutaj

IKA jest największa drużynową konkurencją na skalę globalną. To międzynarodowy konkurs zarezerwowany wyłącznie dla drużyn narodowych zrzeszonych w WACS (Międzynarodowe Zrzeszenie Szefów Kuchni). Po raz pierwszy został on przeprowadzony we Frankfurcie nad Menem w roku 1900. Od tego czasu, co cztery lata miejsce organizacji IKA (Erfurt) jest mekką dla kucharzy i cukierników z całego świata. W  bieżącym roku to wydarzenie ściągnęło do Erfurtu uczestników z aż 54 krajów.

W tym roku Polska wystartowała po raz pierwszy w kategorii Senior. Nasza Narodowa Reprezentacja zmierzyła się z pozostałymi drużynami narodowymi w dwóch kategoriach: kuchni zimnej oraz kuchni gorącej, na którą składała się przystawka, danie główne i deser w ilości 120 zestawów restauracyjnych. Kategoria kuchni gorącej przyniosła naszej kadrze odznaczenie w postaci brązowego medalu olimpijskiego.

Tagi:, ,