Nowe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa. Otwarcie już w lutym!

ZaKładka - food & wine to bistro z szeroką ofertą win. Szef kuchni, Rafał Targosz  powraca do najbardziej czystej formy przekazu smaku, inspirowanego klasyką kuchni francuskiej, paryskich bistro i brasserie.

Kuchnia ZaKładki to radość nie tylko konsumpcji, ale i gotowania. Dlatego jedzenie, które serwujemy niesie same pozytywne emocje. O tym pisze na swoim blogu szef kuchni i właściciel ZaKładki, Rafał Targosz:

„W tym roku minie chyba 20 lat, odkąd siedziałem z moim - jak na tamten okres czasu - kulinarnym guru, w okolicznej knajpce w Auxerre. Szwędaliśmy się, pamiętam, po kilku fajnych brasserie, odwiedziliśmy szanownego pana pasztetnika, jedliśmy jego terrine i rillettes, popijając czerwone wino. I kończąc u ponoć znanego kolarza, który na zakończenie kariery otworzył swój mały lokal z przysłowiową kawą i ciastkiem, by cieszyć się spokojną starością w towarzystwie życzliwej mu społeczności.

Budowałem wtedy na fundamentach euforii młodości wspaniałe plany na przyszłość. Życie i rzeczywistość doprowadziły mnie po dwudziestu latach gonienia własnego ogona do próby realizacji projektu, dającego wyraz tęsknoty i fascynacji za tamtym okresem czasu – prostej kuchni i nieskrępowanej radości życia.”

Hołdujemy produktom dobrej jakości. Naszymi dostawcami są głównie mali producenci, a wina sprowadzamy bezpośrednio z Francji - i nie tylko. W naszej kuchni nie brakuje również lokalnych produktów, których różnorodność będzie systematycznie powiększać się.

Kamienica, w której mieści się ZaKładka to zabytek architektury klasycystycznej z końca XVIII wieku. W najbliższej okolicy znajduje się Dom Historii Podgórza, Podgórski Dom Fotografii, Rynek Podgórski i słynna Kładka Ojca Bernatka, łącząca krakowski Kazimierz z Podgórzem. Na tej ostatniej oparliśmy pomysł nadania nazwy naszemu bistro, które znajduje się po drugiej stronie Wisły - za kładką.

  • .
  • ZaKładka - Food & Wine
  • ul. Józefińska 2
  • 30-529 Kraków
  • tel. 442-7-442
  • .
Wyświetl większą mapę

.

Zapraszamy na stronę internetową ZaKładki:www.zakladka.krakow.pl

Bieżące wydarzenia można śledzić tutaj: http://www.facebook.com/zakladka.bistro

Tagi: